Svaigās suņu barības barošanas informācija
Ieteikumi, Izmaksas, Kā uzsāk barošanu, Kā noteikt sunim nepieciešamo daudzumu... to visu lasiet šeit:

Barošanas ieteikumi: 

 Suņa svars Rekomendētā dienas deva
 5 kg 125 gr.      ( 3.75 kg/m)
 10 kg 250 gr.     ( 7.50 kg/m)
 15 kg 375 gr.      ( 11.25 kg/m)
 20 kg 500 gr.     ( 15.00 kg/m)
 30 kg 750 gr.     ( 22.50 kg/m)

Rekomendētā deva suņiem junioriem 4-10% no tā ķermeņa svara.

Novērojiet suni, aktīviem suņiem būs nepieciešama lielāka dienas deva, mazkustīgiem suņiem mazāka.

Pēc barošanas, mēs rekomendējam sunim dot grauzt svaigu kaulu vai kādu citu kārumu. 


RAFUS MENU, tā ir augstas klases suņu barība, par saprātīgām izmaksām.

Augsta kvalitāte un sabalansēts ēdiens ir mūsu galvenais RAFUS MENU barības ražošanas kritērijs. Pateicoties mūsu daudzajiem klientiem, mēs varam iepirkt izejvielas, tādos daudzumos, lai gala produkts, būtu “pa kabatai” ikvienam mīluļa saimniekam.

Salīdzināsim RAFUS MENU barības izmaksas ar vidējām sausās barības izmaksām Latvijā. 

 Suņa svars, kg Vidējā cena augstas klases sausajai barībai*/
 dienas porcijai
 Vidējā cena RAFUS MENU barībai**/
 dienas porcijai
 5 0,55/ 90g 0,41/ 125g
 10 0,92/ 150g 0,83/ 250g
 20 1,49/ 240g 1,66/ 500g
 35 2,46/ 400g 2,50/ 800g 

*Par pamatu tika ņemtas augstas klases sausā suņu barības: Origen, Fokker, Isegrim un Taste of Wild vidējās izmaksas un dienas ieteiktās porcijas – 6.16 eiro/ kg 

**RAFUS MENU svaigās suņu barības aprēķina, par pamatu ņemtas ieteiktās dienas devas, barība vidēji par 3.33/ kg 


KĀ SĀKT LIETOT RAFUS MENU?

Ja barojat savu mīluli ar sauso barību, pāreja uz RAFUS MENU barību nepieciešama pamazām 7-10 dienu laikā. Kaut arī daži suņi viegli maina ēšanas paradumus, pakāpeniska pāreja no sausā pārtikas uz neapstrādātu pārtiku nodrošinās izvairīšanos no vēdera kairinājuma, jo:

• Fermenti, kas vajadzīgi, lai sagremotu pārtiku, kura satur daudz olbaltumvielu, t.sk. neapstrādāta gaļa un kauli ir atšķirīgi nekā tie, kas nepieciešami ogļhidrātu bagātās pārtikas sagremšanai (sausā pārtika).

• Suņu kuņģa pH līmenis, ir augstāks tiem suņiem, kuri tiek baroti ar sausu pārtiku, kuras pamatā ir ogļhidrāti, salīdzinājumā ar suņiem, kuri parasti ēd svaigu gaļu. Tādēļ, lai palielinātu skābuma līmeni, ir vajadzīgs laiks.

Mēs piedāvājam ļoti vienkāršu shēmu, lai pieveidotu jaunus ēšanas paradumus jūsu mājdzīvniekam:

1. diena - viena karote no sausās pārtikas mainiet ar vienu RAFUS MENU barības karoti. Maziem suņiem tējkaroti.

2. diena. Vienas karotes vietā nomainiet divas RAFUS MENU karotes.

Turpmākajās dienās pakāpeniski palieliniet vispārējo RAFUS MENU pārtikas daļu, samazinot sausā pārtikas daudzumu. Ja jūsu suns sāk "bojāt gaisu", tad nejauciet sauso barību ar neapstrādātu gaļu, bet labāk dodiet svaigo barību no rīta un vakarā sauso barību (ievērojot ieteiktās maiņas devas). Pēc nedēļas, jūs jau varēsiet barot savu suni tikai ar svaigo barību.

• Ja jūsu suns ir mīkstāka vēdera izeja, mēs iesakām samazināt svaigās barības daudzumu uz nākamajām 3 dienām. Kad vēdera izeja uzlabojās, atkal sākt pakāpeniski palielināt RAFUS MENU pārtikas daudzumu.

• Pirmā, jaunās barošanas, mēneša laikā ir ieteicams papildus dot jūsu sunim probiotiķus, kurus jūs variet iegādāties veterinārajās aptiekās (piemēram, SCD PET ProBiotics).

RAFUS MENU barību nekarsēt, nevārīt un neapliet ar karstu ūdeni. Vakarā izņemiet to no saldētavas un lieciet ledusskapī. No rīta barība būs gandrīz atsaldēta un gatava barošanai. Ja jūsu suns ir maza auguma, sadaliet saldētu barību divās daļās un atsaldējiet tikai nepieciešamo daudzumu.

RAFUS MENU Barošanas pamācība

Katrs suns ir individuāls, tādēļ tā vajadzības ir individuālas. Arī pārtikas daudzums ir atkarīgs no suņa vecuma, aktivitātes un vielmaiņas.

Ir aprēķināts, ka pieaugušam suni pārtikas daudzums nepieciešams 2-3% no svara. Jūs varat noteikt sava suņa vajadzības, veicot ļoti vienkāršu suņa apskati: ja jūs variet viegli sajust suņa ribas un mugurkaulu, tad dodiet to pašu porcijas lielumu. Ja ribas un mugurkauls sāk būt viegli saskatāms, pat netaustot, palieliniet barības devu un otrādi.

Mēs iesakām barot pieaugušo suni divas reizes dienā.

Kucēnam dienas porcijas lielumam līdz 9 mēnešu vecumam jābūt aptuveni 4-6% no svara; tomēr, kad suns sasniedz pieauguša suņa svaru, to pakāpeniski samazina līdz vidēji 2,5%.

Mēs iesakām barot kucēnu 3-4 reizes dienā.

Paturiet prātā, ka mazo šķirņu suņi aug ātrāk nekā lielo šķirņu. Tādējādi, piemēram, terjers jāsāk barot ar pieaugušo suņa devu no viņa desmitā dzīves mēneša; savukārt vācu doga dienas deva būs 4-6% no tā svara līdz pat 18. dzīves mēnesim.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu ēdiena un visu nepieciešamo barības vielu uzsūkšanos, mums jādod suņiem pēc iespējas vairāk dažādas barības vielas, t.sk. barot tos gan ar liellopu gaļu, gan vistas un jēra gaļu.

Suņi, tāpat kā cilvēki, mīl dažus produktus vairāk un citus mazāk. Tāpēc nevajag pārdzīvot, ja suns kādu no barībām ēd sliktāk, to vienalga nepieciešams ik pa laikam piedāvāt.  

Neaizmirstiet mazgāt rokas ar ziepēm pirms un pēc barības pasniegšanas, kā arī izmazgāt suņa trauciņu un nodrošināt suni ar svaigu ūdeni, katru dienu.

Ja ēdot sauso barību Jūsu suņa zobi kļuvuši dzeltenīgi, tad dodiet barību ar liellopu un grauzt svaigus ( un tikai svaigus) liellopu kaulus (tādus kurus suns nevar norīt). Jūsu kucēns tos graužot pakāpeniski attīrīs savus zobus.