• Produkti
  • Kur nopirkt
  • Par RAFUS MENU
  • Barošana
  • Cita informācija
  • Kontakti

Īsumā par uzņēmumu RAFUS MENU!

7. dec. 2017, Nav komentāru


Uzņēmums RAFUS MENU dibināts 2013 gada nogalē, Lietuvā. Uzņēmuma Dibinātāja ir Inga Andrulevičienė. Uz doto brīdi RAFUS MENU produkcija nopērkama Vācijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Uzņēmums dibināts sadarbojoties vairākiem Lietuvas vetārstiem.  Sanākot kopā, tika izlemts, ka svaigās barības modelis “Prey” ir visatbilstošākais ikviena suņa barošanai. Šis modelis nozīmē, ka barība balstīta uz meža dzīvnieku – vilku ēšanas pamatprincipiem, 80% gaļa, 10% orgāni un 10% kauli. Lai kādu suņu šķirni neņemtu, to visu gremošanas sistēma darbojās identiski vilku gremošanas sistēmai. Barība tiek strauji sasaldēta un uzturēta ļoti zemā temperatūrā līdz pat -14 grādiem, lai maksimāli izvairītos no baktērijām un parazītiem.

RAFUS MENU ir reģistrēts, Lietuvas veterinārajā dienestā, un tā reģistrāciju var atrast šeit: www.vet.lt , barības sastāvdaļas tiek iepirktas tikai no veterinārajā dienestā reģistrētām kautuvēm un audzētājiem/tirgotājiem. Barības ražošana notiek stingrā veterinārā dienesta kontroles uzraudzībā, ikviena produkta partija, satur speciālu numuru, kuru var pārbaudīt, dienesta mājaslapā.

“Es esmu dabiskās uztura atbalstītājs - pārtiku bez konservantiem, sāļiem, krāsas un garšas pastiprinātājiem. Suņi to evolūcijā nekad nav pārtikuši no graudaugiem vai dārzeņiem, viņu organisms nav piemērots to sagremošanai. Savā darba pieredzē ar vien biežāk pēdējo desmitgadu laikā dzīvnieki ir jāārstē no audzējiem, un to skaits ļoti strauji pieaug. Es to pamatoju ar nepiemērotu uzturu, kurā ir daudz konservantu. Nemaz nerunājot par alerģijām, "saka Vladas Pupienis, veterinārārsts Viļņas veterinārajā klīniskajā slimnīcā, kurš praktizē jau 45 gadus.

"Mums vajag tikai un vienīgi vēlmi, lai viņu mājdzīvniekus barotu ar dabisku, t.i. RAW, BARF  barību ", "Suns ir gaļēdājs. Tāpēc, tad kad viņi sāk ēst sauso barību, kas satur lielu graudu vai cietes produktu daudzumu, ievērojami palielinās ne tikai alerģiju, bet arī citu hronisku slimību, piemēram, nieru, aknu, aizkuņģa dziedzera nepietiekamības, diabēta, urīnceļu akmeņu, liekā svara epidēmiju , deformēta zobu un smaganu slimība, locītavu problēmas, gremošanas problēmas, kairinātas zarnas sindroms, hiperaktivitāte un pat agresīva uzvedība ", saka  R. Dvaržeckiene, veterinārās koledžas “Dainavos” klīnikas veterinārārsts.

Svaigi vistu kakliņi

7. dec. 2017, Nav komentāru


Vistu kakliņi sastāv no smalkiem kauliņiem, kurus ar saviem zobiem suns spēj viegli sašķelt. Šie smalkie kauliņi, ir lielisks mikroelementu avots jūsu suņa organismam.

Svaigos vistu kakliņos atrodama taukskābe Niacinamīds strādā, kā  pretiekaisuma un imūnmodulācijas novērsējs:

1.       Samazināt T-limfocītu blastogēno reakciju pret mitogēniem.
2.       Inhibē fosfodiesterāzi.
3.       Inhibē proteāzes.
4.       Novērš šūnu degranulāciju.
5.       Bloķē antigēnu / IgE izraisītu histamīna izdalīšanos.

Niacinamīdu īpaši nepieciešams suņiem, lai ārstētu disoīdu lupus erithemātu, kas ir suņu deguna slimība. Suns melnais deguns zaudē savu krāsu, kļūstot zilgani pelēks vai pat rozā krāsā, un tas var izraisīt ļaundabīgu ādas iekaisumu problēmas. Niacinamīds ieteicams  suņiem ar ar citām ādas problēmām.

Tā pat svaigos kakliņos atrodams Riboflavīns, kas pazīstams arī kā B2 vitamīns. Kolagēns, kas sašķeļot riboflavīnu, stiprina radzenes audus un kavē radzenes ektātijas progresēšanu. Šī iemesla dēļ šis vitamīns ir būtisks, lai sasniegtu veselīgu acu stāvokli. Šis vitamīns ir nepieciešams arī, lai nodrošinātu sarkano asins šūnu sintēzi un iegūtu pareizu vairogdziedzera hormona ražošanu. Turklāt imūnsistēma prasa B2 vitamīna ražošanu daudzās tās šūnās. Riboflavīns ir iesaistīts antioksidantu aizsardzībā pret bojājumiem, ko brīvais radikālis var izraisīt organismā.

Arī Cinks atrodams šajā produktā, kas suņa organismam ir viens no būtiskākajām minerālvielām. Cinku izmanto, lai uzlabotu ādas un matu kvalitāti. Cinks īpaši nepieciešams suņiem, kas cieš no ādas traucējumiem, piemēram, matu izkrišanas vai lielas slodzes, it īpaši, ja tas ir ziemeļu šķirnes suns. Par visiem Mikroelementiem, ko satur vistu kakliņi skatīt tabulā:


Speciālistu viedoklis ar ko barot suni!

6. dec. 2017
Vairāku veterinārārstu, LKF prezidentes Vijas Klučnieces un saimnieces viedoklis par to, ar ko jābaro suņi. Noskaties "Ķepa uz sirds" video sižetu šeit: 
 Video par to, ar ko dažādi speciālisti iesaka barot mīluli!


Svaiga vistas gaļa

29. nov. 2017


Vistas gaļa labvēlīgi ietekmē kažoka, ādas un nagu veselību, jo tā satur B grupas vitamīnus, selēnu, cinku, dzelzi un aminoskābes, kas piedalās kolagēna un keratīna veidošanā.

Vistas gaļa ir pilnvērtīgs olbaltumvielu avots, kas nozīmē – tajā ir visas organismam nepieciešamās neaizvietojamās aminoskābes, kopskaitā astoņas. Neaizstājamās aminoskābes organisms nespēj ražot pats, tādēļ tās ir jāuzņem ar uzturu. Olbaltumvielas jeb proteīni ir mūsu organisma pamata būvmateriāls. No tā ir veidoti fermeti, hormoni un vielas, kas nepieciešamas imunitātei. No pilnvērtīgu proteīnu uzņemšanas atkarīga pareiza organisma procesu norise.

Vistas gaļa ir vērtīgs vitamīnu B3, B4, B6 un B12 avots. B grupas vitamīni ir svarīgi gan vielmaiņai, gan asinsradei un nervu sistēmai.

Kā arī vistas gaļā ir fosfors, cinks, selēns, dzelzs un citas minerālvielas. Cinks un selēns ir būtiski imunitātei un hormonālajai sistēmai. Savukārt dzelzs kavē anēmijas attīstību, par to, ka organismā trūkst dzelzs, liecina, piemēram, spalvas trauslums un to izkrišana.

Vistas gaļa satur arī purīnu. Kas tas tāds? Purīns sevī ietver: adenīnu, guanīnu, hipoksantīnu, ksantīnu un kofeīnu. Pirmie četri purīni kombinācijā ar piramidīniem veido ģenētisko kodu DNS un RNS un enerģijas molekulas, piemēram, ATP, GTP un kofermentu A. Tie ir būtiski dzīvībai un ir atrodami visās augu un dzīvnieku šūnās. Metabolisms sadalot purīnu aknās, rada urīnskābi. Urīnskābe ir antioksidants un tai ir labvēlīga ietekme, piemēram, kā brīvo radikāļu savācējs. Tomēr, ja tas uzkrājas augstā līmenī asinīs, tas var izraisīt veselības problēmas.

Taukskābes 

Omega-3
Omega-6
Piesātinātās
Mononepiesātinātās 
Polinepiesātinātās 

 Vitamīni A, E, B1, B2, B6, B12, PP, K,
Thiamin
Folicacid
Riboflavin, Niacin,
Pantothenic Acid
Choline
Betaine
 Minerālvielas Na, K, Ca, Fe, P, Mn, Mg, Zn, Cu, Se
 AminoskābesProtein, Tryptophan, Threonine, Isoleucine, Leucine
Lysine, Methionine,  Cystin
 Organiskās vielas Purīnvielas

Barības vads

27. nov. 2017

Liellopa barības vads izskatās līdzīgi kā liellopu gaļa, bet piedāvā daudzas citas veselīgas priekšrocības, ko ir grūti iegūt citur. Barības vads ir dabisks hondroitīna avots - dabiskā glikozamīna avots, kas palīdz uzturēt suņa kopējo veselību. Barības vada pamatsastāvs ir līdzīgs trahejas sastāvam, tomēr papildus trahejas sastāvam barības vads ir arī lielisks dažādu aminoskābju avots, kā piemēram glutamīnskābe un taurīns.

Hondroitīna sulfāts - ir skrimšļaudu pamat uzbūves komponents. Tam piemīt svarīga loma kaulu-skrimšļu audu un saistaudu veidošanās procesos. Hondroitīna sulfāts ir sulfāts glikozaminoglikāns (GAG), kas sastāv no mainīgu cukuru ķēdes (N-acetilgalaktozamīns un glikuronskābe). Tas parasti tiek saistīts ar proteīniem kā proteoglikāna sastāvdaļa. Hondroitīna ķēdē var būt vairāk nekā 100 atsevišķu cukuru, no kuriem katrs var būt sulfāts dažādās pozīcijās un daudzumos. Hondroitīna sulfāts ir svarīgs skrimšļa strukturālais elements un lielā mērā nodrošina tā izturību pret saspiešanu.

Glutamīns (Gln, glutamīnskābes 3-monoamīds, C5H10N2O3) ir viena no dzīvo organismu olbaltumvielu aminoskābēm. Glutamīns kristalizējas no ūdens kā bezkrāsaini adatveida kristāli. Organismā glutamīns veidojas no glutamīnskābes, fermenta glutamīnsintetāzes iedarbībā piesaistot amonjaku. Glutamīns ir svarīga slāpekļa vielmaiņas sastāvdaļa. Tāpat kā arginīns, glutamīns ir bioķīmiskais slāpekļa donors, veidojoties citām aminoskābēm, purīniem un pirimidīniem. Glutamīns pavisam nesen tikai pārklasificēts kā „nosacīti neaizvietojamā aminoskābe”.  Glutamīns spēj darīt sekojošas lietas:

·         Palielina proteīna sintēzi (kas noved pie muskuļu masas palielināšanās)
·         Palielina slāpekļa aizturi
·         Palīdz uzturēt muskuļus formā
·         Samazina muskuļu atjaunošanās laiku pēc slodzes
·         Uzlabo imunitāti!

Taurīns jeb β-aminoetānsulfoskābe ir aminogrupu saturoša sulfoskābe, kas sastopama dzīvnieku muskuļaudos. Dzīvnieku organismā taurīns veidojas no cisteīna, tam dekarboksilējoties un oksidējoties. Taurīnam ir vairākas būtiskas bioloģiskas lomas. Tas konjugē žultsskābes un darbojas kā antioksidants. Tas ir nepieciešams normālai sirds un asinsrites darbībai, skeleta muskulatūras attīstībai un funkcionēšanai, tīklenei un centrālajai nervu sistēmai. Taurīna bioloģiskā nozīme ir līdzīga glicīna nozīmei.

Citas  organiskās vielas ko satur gan barības vads gan traheja:

Kolagēns
Proteoglikāns (Heparīns latīņu: heparin)
Hialuronskābe
Sinoviālais šķidrums
Glikozamīns
Hondroitīna sulfāts

Svaiga liellopu traheja

27. nov. 2017
Liellopu traheja galvenokārt sastāv no skrimšļa un tādēļ ir labs hondroitīna sulfāta avots, kas savukārt ir lieliski piemērots suņu veselībai lai izvairītos no artrīta vai citām tml. problēmām.
Sīkāk par to, kas ir liellopu skrimšļi? Kāpēc tie ir vajadzīgi Jūsu sunim?
Liellopu skrimslis tiek iegūts no govīm, parasti ar skrimšļiem, kas veido traheju. Liellopu skrimšļi atrodas arī govs ausīs, degunā, ceļos un citās locītavās.
Liellopu skrimšļi ir izmantoti medicīniski kopš 1950. gadiem, kad agrīnā pētījumā tika atklāts, ka trahejas skrimšļi var palīdzēt uzlabot brūču dzīšanu, kā arī liellopu skrimšļi palīdz uzlabot imūnsistēmas darbību.
Skrimšļa struktūra sastāv no kalogēna, proteoglikāniem un hialuronskābes. Skrimšļa šūnas veido jaunus skrimšļa proteīnus un locītavu ieeļļojošo sinoviālo šķidrumu no glikozamīna un hondroitīna sulfāta, kas ir dabiskas liellopa skrimšļos sastopamas vielas.
Sīkāk par katru no organiskām vielām:
Kolagēns ir dabīgo proteīnu grupa, kas sastopama visā organismā. Tas ir galvenais saistaudu komponents. Kolagēns izskatās kā garenas šķiedras, galvenokārt ir atrodams šķiedrainos audos, piemēram, cīpslās, saitēs un ādā.
Proteoglikāns (Heparīns latīņu: heparin) sastāv no glikuronskābes un glikozamīna. Dzīvnieku organismā heparīns izstrādājas tuklajās šūnās un ir dabīgs asins pret sarecēšanas faktors. Dermas slānī tiek stimulēts proteoglikāns (tas palīdz nostiprināt ādas matricu), kā arī tiek stimulēta kolagēna sintēze.
Hialuronskābe —audu sastāvdaļa. Hialuronskābe ir nozīmīgs elements, kas savieno organisma audus un ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas aizpilda starp šūnu telpu. Lielākā daļa, 56% no organismā esošās hialuronskābes koncentrējas ādā un gļotādās, 35% kaulu muskuļu aparātā un parenhimatozo orgānu intersticiālajos audos, 9% asinīs un limfā. Hialuronskābes daudzums pašos pamatos nosaka ādas elastību, kur tai svarīga nozīme ir ūdens uzturēšanai līdzsvarā.
Sinoviālais šķidrums ir viskozs šķidrums sinoviālajās locītavās. Normāls sinoviālais šķidrums ir plazmas transudāts, kas papildus satur ar cukuriem bagātas augstas molekulmasas molekulas. Drenāža sinoviālās membrānas limfātiskajā sistēmā nodrošina sabalansētu sinoviālā šķidruma produkciju. Locītavu slimību gadījumā novēro izmaiņas gan sinoviālā šķidruma tilpumā, gan sastāvā.
Organismā glikozamīns atrodams praktiski visos audos, bet vislielākā koncentrācija ir locītavu skrimšļos. Glikozamīns tieši vai netieši piedalās locītavu virsmu, cīpslu, saišu, ādas, nagu, sirds vārstuļu, asinsvadu, kuņģa un zarnu trakta, elpceļu un urīnceļu gļotaino sekrētu veidošanā.
Hondroitīna sulfāts - ir skrimšļaudu pamat uzbūves komponents. Tam piemīt svarīga loma kaulu-skrimšļu audu un saistaudu veidošanās procesos. Hondroitīna sulfāts ir sulfāts glikozaminoglikāns (GAG), kas sastāv no mainīgu cukuru ķēdes (N-acetilgalaktozamīns un glikuronskābe). Tas parasti tiek saistīts ar proteīniem kā proteoglikāna sastāvdaļa. Hondroitīna ķēdē var būt vairāk nekā 100 atsevišķu cukuru, no kuriem katrs var būt sulfāts dažādās pozīcijās un daudzumos. Hondroitīna sulfāts ir svarīgs skrimšļa strukturālais elements un lielā mērā nodrošina tā izturību pret saspiešanu.

Organiskās vielas ko satur skrimšļi (traheja): Kolagēns Proteoglikāns (Heparīns latīņu: heparin) Hialuronskābe Sinoviālais šķidrums Glikozamīns Hondroitīna sulfāts


Svaigs liellopa kuņģis

27. nov. 2017


Kuņģis ir subprodukts, ko ieteicams dot vairumā savam sunim, apmēram 15- 20% no visas gaļas devas. Slimiem suņiem vai ar gremošanas traucējumiem saslimušiem suņiem pat var dot vairāk. Tas satur ideālu kalciju: fosfora attiecību līmeni, taukus, vitamīnus, mikroelementus, *labās baktērijas* un ideāli kopj zobus.
Proteīns
Kuņģī ir daudz olbaltumvielu. 70% šī proteīna satur 7 aminoskābes, kas pilda svarīgākās funkcijas jūsu suņa ķermenī, tai skaitā muskuļu veidošanos un visu organisma sistēmu darbības uzlabošanu, gan imūnās sistēma, gan audu atjaunošanu līdz pat urīna izvada-sistēmai.
Probiotiķi
Tikai svaigs kuņģis satur lielu lactobacillus acidophilus daudzumu, kas ir vis labākais prebiotikas. Labvēlīgās baktērijas suņa ķermenī konkurē ar kaitīgām baktērijām, kā piemēram, e-coli, listeria un salmonellām. Probiotiķi aiztur sliktās baktērijas jūsu suņa gremošanas sistēmā un neļauj tā izraisīt saslimšanu. Acidophilus dabiskā veidā atrodama dzīvnieku zarnās, arī jūsu sunim. Pievienojot acidophilus jūsu suņa barībā, palielinās labo baktēriju daudzumu, kas dzīvo jūsu dzīvnieka gremošanas sistēmā, veicinot veselīgu gremošanu un optimālu barības vielu absorbciju.
Fermenti
Tikai svaigs kuņģis satur dabiskos gremošanas fermentus. Dabīgie fermenti veicina gremošanas procesu, uzlabojot barības vielu sadalīšanos. Jo vairāk gremošanas enzīmu ir pieejams, jo vairāk vitamīnu, minerālu un izmantojamās enerģijas jūsu mājdzīvnieks varēs saņemt no pārtikas.
Kuņģis satur barības vielas, kuras, iespējams, jūsu sunim nav tik pieejamas no citiem avotiem. Piemēram, ja jūsu suns ēd zāli. Zālēdājiem, kā govīm un aitām, organismā ir dažādi gremošanas enzīmi, lai sagremotu barību, ko viņi parasti ēd. Sunim, galvenokārt gaļēdājam, ir dažādi gremošanas enzīmi, lai sagremotu neapstrādātas gaļas produktus, līdzīgi, kā savvaļas dzīvniekiem. Iekļaujot suņa barībā atgremotāju kuņģi, jūs piešķirat tiem vairāk izmantojamo barības vielu.
Minerālvielas
Kuņģī ir lielisks kalcija un fosfora attiecības līmenis, kā arī optimāla Omega 3 līdz Omega 6 taukskābju attiecība, padarot to uzturu sabalansētu. Kuņģa gaļai arī ir skāba pH, ļaujot Jūsu sunim vieglāk sagremot barību – īpaši iesaka suņiem, kam ir jūtīgi vēderi un bieži gāzējās.
Kuņģī ir augsts sirds veselībai nepieciešamo nepiesātināto taukskābju daudzums, kas ir gandrīz 50% no kopējā taukskābju daudzuma. Šīs taukskābes nodrošina kvalitatīvu, ilglaicīgu enerģiju un palielina veselībai tik nepieciešamo ABL (augsta blīvuma lipoproteīnu) holesterīnu.


Svaigas aknas

27. nov. 2017

Liellopu aknas & Vistu aknas
Vienam no subproduktiem – aknām – piemīt savas īpatnības un vērtīgas bioloģiskās īpašības. Tās uzskata par ārstniecisku produktu, pat par delikatesi.
Aknas ir barojošas un tās neitralizē toksīnus, kas ienāk dzīvnieka ķermenī. Par laimi, tās neuzglabā šos toksīnus, bet ir vitamīnu B12, D, E, K, folskābes un minerālvielu avots, ko organisms izmanto, lai atbrīvotos no saviem toksīniem.
Liellopu un vistas aknas ir bagātas ar vitamīniem, bet jabaro tās nevārītas, dodot tikai mazās devās, jo var izraisīt caureju.
Aknu īpašības
Svaigas aknas spēj nodrošināt organismu ar nepieciešamo daudzumu vitamīnu un minerālvielu dienas normu. Tāpēc aknas ir īpaši ieteicamas grūtām kucēm un kucēniem.
Aknās izstrādājas īpaša viela – heparīns, kuru medicīnā izmanto, lai normalizētu asins sarecēšanu. Tās iesaka lietot arī sirds asinsvadu, nervu slimību gadījumos, ja ir problēmas ar asinsvadiem. Aknas satur hromu, kas palīdz, ja ir ateroskleroze un diabēts.
Minerālvielas:
Aknu raksturīgākā iezīme – to sastāvā ir dzelzi saturošas olbaltumvielas. Galvenā no tām ir ferritīns, kas satur vairāk nekā 20 procentus dzelzs. Sastāvā ir arī fosfors, kālijs, nātrijs, kalcijs, magnijs un varš.
Vitamīni:
Vitamīni, kas atrodas aknās iedalās divās daļās. Taukos un ūdenī šķīstošie. Aknas ir bagātas ar B grupas vitamīniem, tajās ir A, D, E un K vitamīns.
Taukos šķīstošie (K, E, D, A) vitamīni ķermenī transportējas ar tauku palīdzību un var uzkrāties. Šie vitamīni no organisma neizdalās, bet nogulsnējas dzīvnieka aknās un var radīt nopietnas problēmas. K, E, D un A vitamīnu pārlieks daudzums ir pat bīstamāks nekā to trūkums. Tāpēc papildus tos dot nav ieteicams un nepieciešamā aknu deva Jūsu sunim, ir stingri jākontrolē.
Tauki:
Sunim taukskābes nepieciešamas vairāku organisma sistēmu darbībai, kuras organisms pats nespēj izstrādāt, tāpēc tās ir jāuzņem ar uzturu. Neaizvietojamās taukskābes plašāk zināmas kā Omega 3 un Omega 6 taukskābes, kas atrodamas arī aknās.

Liellopu gaļa

27. nov. 2017

Liellopa gaļa satur:
Vērtīgās olbaltumvielas
Liellopu gaļā muskuļaudi ir 60–70% liemeņa masas, un tas galvenokārt nosaka arī gaļas uzturvērtību. Tās svarīgākā sastāvdaļa ir pilnvērtīgas olbaltumvielas – miozīns, miogēns, mioglobīns, taču liellopu gaļas sastāvā ietilpst vidēji 19–23% olbaltumvielu, 0,9–1% tauku, 71–77% ūdens. Muskuļu olbaltumvielas satur visas uzturā neaizvietojamās aminoskābes. Šie rādītāji ir optimālos lielumos un attiecībās un labvēlīgi ietekmē suņa organisma metaboliskos procesus un veselību.
Gaļas olbaltumvielu aminoskābju sastāvs ir ļoti dažāds. Muskuļu olbaltumvielas satur visas uzturā neaizvietojamās aminoskābes. Šo aminoskābju sastāvs atkarīgs no dzīvnieku sugas, šķirnes, vecuma, nobarojuma pakāpes.

Tauki Atkarībā no dzīvnieku ģenētiskās izcelsmes un nobarojuma tauku daudzums kautķermenī var būt dažāds. Pēc kaloritātes līmeņa gan zemādas, gan intramuskulāro tauku veidi maz atšķiras, lielāka nozīme ir intramuskulārajiem taukiem. Liellopu gaļas tauki satur mazāk piesātināto taukskābju, bet vairāk vērtīgo nepiesātināto taukskābju (linolskābe ω–6, linolēnskābe ω–3, arahidonskābe).Nepiesātinātās taukskābes pie­dalās un labvēlīgi ietekmē organisma vielu maiņas procesus.

Liellopu gaļā ir vidēji 5,4–8,13% ω–3 un 12,97–16,27% ω–6. ω–6 un ω–3 kavē holesterīna nogulsnēšanos asinsvadu sieniņās. Gaļas šķirnes liellopu gaļa satur daudz pilnvērtīgu olbaltumvielu, taukskābes, kas ir organismam nepieciešamos daudzumos un attiecībās, relatīvi zemu holesterīna līmeni. Visaugstākā uzturvērtība ir gaļai, kas satur aptuveni vienādu daudzumu olbaltumvielu un tauku – 15-20%. Tauki šķīdina vitamīnus – arī ar citiem produktiem uzņemtos vitamīnus, tā veicinot to izmantošanu uzturā.
Vitamīni
Gaļā sastopami visi ūdenī šķīstošie B grupas vitamīni, taču liellopu gaļa ir rekordiste B12 vitamīna saturā, kā piemēram, 85g liellopu gaļas B12 vitamīns ir tik pat cik 7 tāda paša svara vistas gaļā bez ādas. Dažādu vitamīnu sastāvs dažādu dzīvnieku gaļā un dažādos audos ir atšķirīgs, bet kopējais daudzums ir pietiekams suņa organisma vajadzībām.
Minerālvielas
Minerālvielas visu sugu dzīvnieku audos ir aptuveni vienādā daudzumā. No makroelementiem gaļā pārsvarā ir cinks, kālijs, fosfors, nātrijs, magnijs, dzelzs un kalcijs. Tieši liellopu gaļa ir bagāta ar cinku, kā arī liellopu gaļa ir bagāta ar dzelzi. Gaļas muskuļaudos atrodami arī mikroelementi – varš, alumīnijs, fluors, jods, u.c.
Kā jau zinām tad liellopu gala ir lielisks dzelzs avots. Taču gaļa tiek minēta kā svarīgs dzelzs avots uzturā nevis tādēļ, ka gaļā būtu ļoti daudz dzelzs, bet gan tāpēc, ka liela daļa no gaļā esošās dzelzs ir divvērtīgā hēma (heme) jeb asinsradošā dzelzs, kas organismā uzsūcas 2-3 reizes labāk nekā trīsvērtīgā dzelzs, kas atrodas augu valsts produktos. Vairākas augos esošas vielas traucē dzelzs uzsūkšanos, savukārt gaļa ne tikai satur viegli izmantojamu dzelzi, bet arī veicina augos esošās dzelzs uzsūkšanos.

Ir atsevišķas produktu grupas, kas kavē dzelzs uzsūkšanos, tādēļ labāk izvairīties liellopu gaļu lietot kopā ar produktiem, kas bagāti ar kalciju, tannīnu, skābeņskābi un šķiedrvielām – spināti, rabarberi, veseli graudi un klijas, piens, kalcija preparāti.


Liellopu plaušas

26. nov. 2017

Plaušas nemaz nav tik populārs orgāns, kas būtu pieejams tuvu vai katrā gaļas bodē un tomēr tik nepieciešams suņa barības sastāvā. Plaušas satur audus, kurus nesatur neviens cits dzīvnieka orgāns, un tie ir specifiski.
Kā pēc šie īpašie audi ir labi mūsu sunim un ko tie satur:
Šoreiz sāksim ar Holesterīnu, kas 100gr. plaušās atrodams pat 91.5%
Holesterīns ir vaskveidīga, taukiem līdzīga viela, kas nepieciešama organismam. Pastāv divu veidu holesterīns: augsta blīvuma lipoproteīns (ABL) un zema blīvuma lipoproteīns (ZBL). ABL sauc arī par "labu" holesterīnu. Un to satur dzīvnieka plaušas. Pētījumi liecina, ka ABL ir saistīts ar veselīgām plaušām. "Labā" holesterīna līmeņa paaugstināšanās ir svarīga sirds un asinsvadu veselībai.
No vitamīniem plaušās atrodams liels daudzums C vitamīna. No kopējā vitamīnu daudzuma 100gr, šo vitamīnu iespējams atrast līdz pat 73%. Askorbīnskābe jeb C vitamīns ir viens no mūsdienās vislabāk pazīstamajiem vitamīniem. Viszināmākā C vitamīna īpašība ir tā spēja spēcināt imunitāti, taču šis vitamīns tāpat darbojas kā spēcīgs antioksidants, spējot ietekmēt arī citus veselībai būtiskus aspektus. Tā pat plaušās var atrast lielu daudzumu B grupas vitamīnus, un arī A un D vitamīnus. Sīkāk skatīt tabulā.
Savukārt galvenās minerālvielas, kas atrodamas plaušās ir dzelzs un selēns. Dzelzs ietekmi uz organismu jau zinām, bet selēns organismā darbojas kā antioksidants, kas pasargā no vides faktoru kaitīgās ietekmes, cīnās pret brīvajiem radikāļiem (kvēpu daļiņas, radiācija, pesticīdi), mazina iekaisuma procesus un kavē šūnu novecošanos. Vairāk par minerālvielām skatīt tabulā.

Jaunākie ieraksti

  • Īsumā par uzņēmumu RAFUS MENU!
    7. dec. 2017
  • Svaigi vistu kakliņi
    7. dec. 2017
  • Speciālistu viedoklis ar ko barot suni!
    6. dec. 2017
  • Svaiga vistas gaļa
    29. nov. 2017
  • Barības vads
    27. nov. 2017
  • Svaiga liellopu traheja
    27. nov. 2017
  • Svaigs liellopa kuņģis
    27. nov. 2017
RAFUS MENU - BARF svaigā suņu barība (PREY recepte)